ŁÓWCY SKARBÓW

„Na dnie poprzerzynanych górami, wąwozami i przepaściami mórz i oceanów bądź na odludnych wysepkach i wybrzeżach leżą olbrzymie skarby, po które trzeba tylko mieć odwagę sięgnąć. Miliardy w złotych i srebrnych sztabach, złotym piasku, hiszpańskich dublonach, francuskich luidorach, angielskich suwerenach i holenderskich guldenach; w srebrnych pieces-of-eight, eskudos i reales; w diamentach, rubinach, szmaragdach, szafirach i perłach; w złotych i srebrnych naczyniach kościelnych i stołowych, w bogato inkrustowanej broni i wszelkiego rodzaju kosztownościach— czekają na Ciebie !

Ale strzeż się pilnują ich bowiem zdradliwe mielizny i zębate rafy, żarłacze ludojady, barakudy i ośmiornice, szkielety potopionych lub pomordowanych marynarzy i piratów, przemyślne i niedostępne schowki, poplątane ślady i zwodnicze legendy…

...Od roku 1500, kiedy to z nowo odkrytej Ameryki poczęły płynąć do europy nieprzebrane skarby, około 18 procent złota i srebra wydobytego z ziemi zatonęła w morzach i oceanach, przy czym 95 procent tego bogactwa nie zostało jeszcze odnalezione…

...Obszary Morza Karaibskiego najbardziej interesują i pociągają poławiaczy i poszukiwaczy skarbów, wywołują gorączkę złota i spędzają sen z powiek — tam bowiem znajdują się bajeczne wprost bogactwa potwierdzone historycznymi dokumentami. Tam setki statków, wyładowanych złotem i srebrem, miażdżyła potężna pieść huraganów, tam rozbijały się na skałach, rozpruwały na rafach i grzęzły na mieliznach. Tam grasowali najsławniejsi korsarze i piraci, ukrywając swoje łupy na bezludnych wysepkach bądź na mało dostępnych wybrzeżach…”

Aleksander Grobicki „Skarby na dnie mórz.”

Wydawnictwo Morskie Gdańsk 1990

 

Podczas Ekspedycji Łowcy Skarbów postaramy się odnaleźć nie tylko złoto i klejnoty które zatonęły w akwenie Morza Karaibskiego wraz z hiszpańskimi Galeonami, francuskimi fregatami czy brytyjskimi „man of war”. Postaramy się odnaleźć skarby kultury i tradycji, odkryć kulinarne diamenty, poznać endemiczne gatunki roślin i zwierząt, ale przede wszystkim zabrać ze sobą wiele bezcennych wspomnień.

Pole tekstowe: 04.11-18.11 
Sun, wind & underwater adventure >>

18.11-02.12 
Piraci z Karaibów >>

02.12-16.12 
Wrecks Exploration >>

06.01-20.01 
Sharks Hunting >>

20.01-03.02 
Łowcy Skarbów >>

03.02-17.02 
Islands Discoverers >>

17.02-03.03 
Carnival Fiestas >>

03.03-17.03 
Non Stop Party >>
  Kalendarz Misji>>  Skrzynka Kontaktowa >>